Sondaj IPRE: Reforma Primăriei Chișinău Image
03 feb. 2017

Sondaj IPRE: Reforma Primăriei Chișinău

Institutul pentru Politici și Reforme Europene (IPRE) a lansat în cadrul proiectului „Audieri publice pentru Chișinău un chestionar prin care își propune să identifice ce aspecte ale activității Primăriei municipale trebuie reformate. Chestionarul se adresează angajaților Primăriei, consilierilor municipali, reprezentanților organizațiilor non-guvernamentale, angajaților întreprinderilor municipale și activiștilor civici.

Rezultatele chestionarului vor fi utilizate pentru elaborarea a nouă propuneri de politici publice. Acestea urmează a fi supuse audierilor publice și promovate în cadrul Consiliului municipal Chișinău și Primăriei municipiului Chișinău.

Echipa Primăria Mea susține inițiativele care implică și consultă cetățenii. Politicile publice trebuie să reflecte prioritățile și problemele cotidiene ale cetățenilor. În acest context, vă îndemnăm să participați la acest sondaj și să vă exprimați poziția.