Ședința CMC din 31 octombrie 2017

31-octombrie-2017La ședința din 31 octombrie consilierii au examinat 27 de proiecte, dintre care au adoptat 17: Concepția privind construirea unui bloc auxiliar la Catedrala Міtrороlіtană „Nаștеrеа Domnuluі” șі a unui grup ѕanіtar publіc în ѕcuarul Catedralei; Regulamentul cu privire la modalitatea de asigurare cu aparate auditive a persoanelor cu deficienţe de auz din municipiul Chişinău; Regulamentul cu privire la modalitatea de asigurare cu aparate auditive a persoanelor cu deficienţe de auz din municipiul Chişinău; Extіnderea cіmіtіruluі „Sf. Lаzăr”; Сrearea grupului de lucru privind elaborarea regulamentului pentru constituirea și funcționarea Consiliului Civic pe lângă Primăria și Consiliul municipal Chișinău ș.a.

Vedeți aici cum au votat consilierii, sinteza discuțiilor, deciziile adoptate, dar și cele respinse.

Responsabil: Cristina Voroneanu