28 sept. 2017

Ședința CMC din 28 septembrie 2017

28-septembrie-2017Ședința Consiliului municipal Chișinău planificată pentru 28 septembrie 2017 nu a avut loc din lipsă de cvorum.

Deși în sală au fost 31 de consilieri municipali la început de ședință, aceasta a fost amânată după ce consilierii PSRM au părăsit sala de ședințe.

Secretarul fracțiunii PSRM, Vitalie Mucan, a solicitat transmiterea tuturor subiectelor de pe ordinea de zi spre reexaminare, din lipsa de informații referitoare la subiectele propuse.  Propunerea a fost votată, 16 consilieri s-au pronunțat împotrivă și au continuat ședința, însă fracțiunea PSRM a părăsit sala, iar ședința a fost întreruptă din lipsă de cvorum. Ședința va avea loc pe 3 octombrie 2017 și va continua cu subiectul nr. 8 de pe ordinea de zi.

Ordinea de zi

Chestiunile suplimentare incluse pe ordinea de zi a ședinței

Proiecte de decizii

Responsabil: Oleg Tomșa