Şedinţa CMC din 28 iulie 2016

28-iulie-2016

La ședința Consiliului municipal Chișinău din 28 iulie 2016 au fost prezenți doar 20 de consilieri. Astfel, din lipsă de cvorum, ședința a fost amânată.

De la tribuna din sala de ședințe a vorbit un locuitor al blocului din bd. Dacia 2. Acesta a relatat evenimentele care au precedat construcția unei anexe la blocul în care locuiește, dar și acțiunile întreprinse de locatari pentru interzicerea construcției. Potrivit lui, construcția a fost efectuată în lipsa mai multor documente necesare. Mai mult, în 2014 a fost construită o altă anexă la anexa menționată.  Toate eforturile de a stopa lucrările au fost în zadar.

Deoarece ședința nu a avut loc, subiectul nu a fost discutat de consilieri. Următoarea ședință a fost anunțată orientativ pentru finele lunii august.

Responsabil: Natalia Slepuhin