Ședința CMC din 28 iulie 2016 Image
28 iul. 2016

Ședința CMC din 28 iulie 2016

La ședința Consiliului municipal Chișinău din 28 iulie 2016 au fost prezenți doar 20 de consilieri. Astfel, din lipsă de cvorum, ședința a fost amânată.

De la tribuna din sala de ședințe a vorbit un locuitor al blocului din bd. Dacia 2. Acesta a relatat evenimentele care au precedat construcția unei anexe la blocul în care locuiește, dar și acțiunile întreprinse de locatari pentru interzicerea construcției. Potrivit lui, construcția a fost efectuată în lipsa mai multor documente necesare. Mai mult, în 2014 a fost construită o altă anexă la anexa menționată.  Toate eforturile de a stopa lucrările au fost în zadar.

Deoarece ședința nu a avut loc, subiectul nu a fost discutat de consilieri. Următoarea ședință a fost anunțată orientativ pentru finele lunii august.

Responsabil: Natalia Slepuhin