Ședința CMC din 26 septembrie 2017

26-septembrie-2017 (1)Ședința din 26 septembrie 2017 a început cu o întârziere de 30 minute față de ora stabilită.

Președintele ședinței: Adrian Culai
Secretar al ședinței: Adrian Talmaci

Aleșii locali s-au reunit pentru a face regulă în multitudinea de solicitări de autentificare a dreptului de proprietate privată, care se prăfuiesc pe rafturile primăriei de mai mult de 20 de ani. Pe lângă cele 91 de cereri de autentificare a dreptului de proprietate privată, consilierii au examinat componența Consiliului electoral a referendumului din noiembrie, delimitarea unor terenuri publice, acordarea unui supliment de 50% la salariul unor angajați din grădinițe ș.a., precum și procurarea creanțelor de 4,6 milioane de lei a companiei  S.A. „AUTOCOMTRANS”, a cărui principal acționar este Consiliul Municipal Chișinău.

Citiți rezumatul ședinței aici.

Responsabil: Cristina Voroneanu