Ședința CMC din 20 septembrie 2017

20-septembrie-2017

La 20 septembrie aleșii locali au audiat informațiile prezentate de șefii câtorva direcții referitoare la:

– activitatea Intreprinderilor municipale de gestionare a fondului locativ şi a preturilor de sector privind pregătirea fondului locativ către sezonul rece şi crearea Asociaţilor de locatari;

– acţiunile planificate pentru sărbătorirea Hramului oraşului Chişinău;

– încălcările depistate de către Inspectoratul de Stat al Muncii la IM „Regia Transport Electric”.

De fiecare dată, consilierii au avut comentarii dure și obiecții atât la modalitatea de prezentare a informației, cât și la activitatea funcționarilor. În timp ce câțiva consilieri au cerut demisia unora dintre șefi, reprezentanții fracțiunii PL au adus laude și mulțumiri pentru activitatea prodigioasă a acestora.

Sinteza discuțiilor din cadrul ședinței o găsiți aici.

Responsabil: Natalia Slepuhin