Ședința CMC din 19 septembrie 2017

Ședința din 19 septembrie 2017 a început cu o întârziere de 50 minute față de ora stabilită.

Președintele ședinței: Ion Ștefăniță
Secretar al ședinței: Adrian Talmaci

19-septembrie-2017 (1)

Dacă la ședința precedentă consilierii au avut un randament mare de lucru și au reușit să examineze 24 de subiecte din agendă, de această dată aleșii locali au examinat doar 3 subiecte și nu au aprobat niciunul din proiectele de decizie propuse. Toate subiectele au stârnit discuții aprinse și nici de acestă dată ședința nu a trecut fără expresii deocheate, cum ar fi „impotenți”, „în afară că tu urli”, „nu veniți să țâcâiți”,„caca”, „cine ești tu?”, „galbenă gutuie” etc.

În cele din urmă, proiectul inițiat de fostul fotbalist Radu Rebeja privind reconstrucția stadionului unui liceu internat din municipiu nu a fost aprobat, iar funcționarilor din cadrul primăriei le-a fost refuzată acordarea premiilor anuale.

Citiți rezumatul ședinței aici.

Responsabil: Natalia Slepuhin