Şedinţă de lucru privind realizarea proiectului de eficienţă energetică şi izolarea clădirilor publice din municipiul Chişinău

22 februarie, 2017

Primăria municipiului Chişinău convoacă o şedinţă de lucru cu participarea consilierilor municipali, în cadrul proiectului „Eficienţa energetică şi izolarea termică a clădirilor publice din municipiul Chişinău”.

Şedinţa va avea loc  joi, 23 februarie 2017, ora 9.00, în Sala de Şedinţe a Primăriei Chişinău.

În cadrul atelierului de lucru, vor fi prezentate materialele şi studiile elaborate de către Compania de consultanţă „LDK”, pe marginea proiectului privind eficienţa energetică.

Valoarea totală a proiectului privind eficienţa energetică şi izolarea termică a clădirilor publice din municipiul Chişinău, la primă etapă, este de 25 milioane EURO. Programul este finanţat de BERD şi BEI. Din valoarea totală a proiectului, 20 de milioane EURO constituie împrumutul din partea băncilor europene, iar 5 milioane EURO vor fi acordaţi sub formă de grant.

bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 83, Primăria Chișinău Data: 23-02-2017 / 9:00