19 martie, 2016

Ordinea de zi:

1. Cu privire la aprobarea bugetului municipal Chișinău pe anul 2016 în a doua  lectură;
Raportor : Veronica Herța, șef Direcția generală finanțe

2. Cu privire la aprobarea Planului de acțiune pentru energie durabilă al municipiului Chișinău pe anii 2013-2020.
Raportor:  Sergiu Jardan

Proiecte de decizie:

bd. Ștefan cel Mare şi Sfânt 83 Data: 23-03-2016 / 14.00

O părere la “Ședinţa Comisiei pentru buget, economie, finanţe, patrimoniu public local, agricultură şi problemele suburbiilor”

1. Planul poate ca inceput in 2013, dar iata sa aprobam in 2016 actiuni pentru anul 2013 este total aiurea. Am cerut de fiecare data raspunsuri de la responsabilii din Primarie, Cum este posibil sa aprobam actiuni ”inapoi”?, un fel de ”вперед, в прошлое”, sau altfel parafrazind ”sa mergem inainte ca inainte o fost mai bine”. Raspunsul de fiecare data a fost standard – ”asa o cerut finantatorul”, adica UE. Cum vi se pare?

La acelasi subiect