Săptamâna reformei Primăriei mun. Chișinău – Audieri publice

25 mai, 2016

Fracțiunea PPEM din CMC vă invită miercuri, 25 mai, ora 17:30, în sala de sedințe a CMC, la audierile publice privind reforma Primăriei.

Proceduri birocratice complexe, cheltuieli publice ineficiente și lipsa transparenței sunt consecințe a proastei organizări a administrației publice locale Chișinău.

Fracțiunea PPEM din CMC în concordanța cu promisiunile electorale, asumate în 2015, a pregătit un proiect de decizie pentru inițierea unei reforme ample a Primăriei municipiului Chișinău și structurilor subordonate Consiliului municipal Chișinău.

În susținerea acestui proiect de decizie dar și pentru continuarea unei colaborări cât mai strânse cu societatea civilă, declarăm săptămâna următoare „Săptămâna reformei Primăriei”.

Sursă: facebook.com

Primaria Municipiului Chisinau, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 83 Data: 25-05-2016 / 17.30 - 20.00

La acelasi subiect