Organizarea consultărilor publice asupra proiectului Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului cuprins în perimetrul străzilor Lev Tolstoi-Fierarilor-bd. Dacia

29 iunie, 2017

În conformitate cu dispoziția Primăriei municipiului Chișinău, nr. 535 – d din 12 iunie 2017, „Cu privire  la organizarea consultărilor publice asupra proiectului „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului cuprins ]n perimetrul străzilor Lev Tolstoi-Fierarilor-bd. Dacia”, în incinta Preturii sectorului Centru, str. Bulgară, nr. 43,  la data de 10 iulie 2017, ora 13.00, sala de şedinţe, se va desfăşura consultări publice asupra proiectului sus menţionat.

Beneficiarul proiectului este SRL „Inovas Grup”.

Planul Urbanistic Zonal elaborat de “Marhitrav-ATM” SRL

Recomandările pe marginea proiectului supus consultării publice pot fi expediate pînă pe data de 03.07.17, pe adresa Preturii sectorului Centru, str. Bulgară, 43, sau pe adresa electronică: pretura@chisinaucentru.md

Proiectul PUZ este disponibil pe pagina web oficială www.chisinaucentru.md sau la sediul Preturii sectorului Centru.

Sursa: chisinaucentru.md

Pretura sectorului Centru, str. Bulgară, 43 Data: 10-07-2017 / 13.00