Dezbateri publice pe tema ”Noul regulament de întreținere a animalelor domestice”

6 aprilie, 2016

Fracțiunea „PPEM -Iurie Leancă” din Consiliul Municipal Chișinău împreună cu reprezentanții comunității ”Societatea umană” organizează dezbateri publice pe tema: „Soluționarea prin metode umane a problemei animalelor fără stăpân „. Subiectul principal de discuție va fi noul regulament de întreținere a cîinilor și pisicilor.

La dezbateri sunt invitați consilieri municipali, reprezentanți ai subdiviziunilor municipale, organizații de protecție a animalelor, reprezentanți ai adăposturilor de animale, specialiști ai Serviciului Veterinar Municipal și reprezentanți ai societății civile.

De asemenea sunt invitați toți doritorii, care au propuneri concrete în privința regulamentului și a funcționării lui.

Dezbaterile vor avea loc miercuri, 13 aprilie  2016, ora 17.30,  în incinta Primăriei municipiului Chișinău, Sala de ședințe. Cei care nu pot fi prezenți la dezbatere, o pot urmări online.

Mai multe detalii le găsiți aici.
Proiectul de reguli

Chișinău, Primăria mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 83 Data: 13-04-2016 / 17.30

La acelasi subiect