Dezbateri publice la tema ”Panourile stradale în Chișinău – soluții și perspective”

4 aprilie, 2016

În legătură cu situația creată la tema panotajului stradal în Chișinău, și anume – regulamente vechi și provizorii, licențele eliberate sub semne de întrebare, concurență netransparentă, interese și obscurități, acțiuni la limita ilegalităților, lipsă de estetică devenită o normă, panouri sunt pline de greșeli, fracțiunea BE ”Platforma Popular Europeană – Iurie Leancă” anunță dezbateri publice cu tema ”Panourile stradale în Chișinău – soluții și perspective”. Sunt invitați consilierii municipali, specialiștii direcțiilor Primăriei, Asociațiile Profesionale, specialiștii în domeniu și reprezentanții societății civile și mass media.

Urmărește dezbaterea aici.

Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 83, Primăria, etaj II, sala de ședințe Data: 06-04-2016 / 17.30

La acelasi subiect