Dezbateri publice la tema “Eficienţa şi securitatea termoenergetică în municipiul Chişinău”

19 septembrie, 2016
Comisia pentru gospodărie locativ-comunală, energetică, servicii tehnice, transport, comunicații și ecologie a Consiliului municipal Chişinău organizează dezbateri publice la tema: „Eficienţa şi securitatea termoenergetică în municipiul Chişinău”.

Dezbateri Regulament

Invitați:

1. Ministerul Economiei;

2. Agenția Națională pentru Reglementare în Energetică;

3. Academia de Științe, Institutul de Energetică;

4. S.A. TERMOELECTRICA;

5. S.A. MOLDOVAGAZ;

6. Î. S. MOLDELECTRICA;

7. Î.C.S. Gas Natural Fenosa;

8.  Fracțiunile  și  consilierii neafiliați din Consiliul municipal Chișinău;

9.  Primăria municipiului Chișinău;

10. Cancelaria de Stat;

11. Comisia parlamentară „Administrație publică, dezvoltare regională, mediu și schimbări climatice”;

12. Comisia parlamentară  „Economie, buget, finanțe”;

13. ONG -uri,  experți independenți și alți  membri ai Societății  Civile cu implicare în domeniul securității energetice, precum și în monitorizarea politicilor energetice la nivel național și municipal, respectării drepturilor consumatorilor.

Evenimentul va avea loc marţi, 20 septembrie 2016, ora 11:00, în incinta Primăriei municipiului Chișinău (Sala nr. 15).

sursa: chisinau.md

Primăria municipiului Chișinău Data: 20-09-2016 / 11:00