Dezbateri publice asupra proiectului de decizie: „Modificarea deciziei Consiliului municipal Chișinău nr.1/4 din 22.01.2008 „Cu privire la aprobarea Regulamentului privind asigurarea transparenței decizionale în cadrul autorităţilor administrației publice locale ale municipiului Chișinău”.

14 iunie, 2016

Obiectivul proiectului: Reglementarea mai strictă și mai clară a felului în care se organizează audierile publice în Primăria Chișinău.

Data și locul audierilor publice: 24 iunie 2016, ora 15.00, sala de ședințe a Primăriei municipiului Chișinău.

Depunerea depozițiilor: Cei interesați îşi pot prezenta opiniile pe marginea proiectului până la data de 20 iunie 2016, la următoarea adresă de email: victor.lutenco@gmail.com.

Notă: Aceste audieri publice se desfășară conform procedurii propuse de autorul proiectului (regim de testare). Rugăm persoanele interesate să participe la audieri şi să consulte atent proiectul propus.

Proiectul de decizie

Nota informativă la proiectul de decizie

Sursă: chisinau.md

Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 83, Primăria Chișinău, sala de ședințe Data: 24-06-2016 / 15.00