Consultări publice privind accesibilitatea infrastructurii publice în municipiul Chişinău

13 iulie, 2016

Consilierul municipal Victor Lutenco și Fracțiunea PPEM-Iurie Leancă din Consiliul Municipal Chișinău inițiază consultări publice la subiectul „Accesibilitatea infrastructurii publice în mun. Chișinău: provocări și soluții”. Consultările vor fi organizate în ziua de miercuri, 20 iulie 2016, începând cu orele 12:30, la sediul CMC și al Primăriei, dar și în zona adiacentă. Sunt invitați consilierii municipali din toate fracțiunile, reprezentanții Primăriei direct vizați de subiect, mass-media, exponenți ai societății civile, precum și toți cei cointeresați.

Persoanele interesate pot consulta următoarele documente:

Agenda evenimentului

Petiția inițiativei „Pune umărul”

Document de poziționare AO „Motivație”

– Accesibilitatea stradală a persoanelor cu dizabilități de vedere (https://dozadedrepturi.wordpress.com/2015/03/17/accesibilitatea-stradala-a-persoanelor-cu-dizabilitati-vizuale-este-o-necesitate/)

Orice opinii sau propuneri vizavi de consultări sunt binevenite a fi expediate consilierului municipal Victor Lutenco: pe adresa electronică victor.lutenco@gmail.com și la telefon 069123440.

Sursa: chisinau.md

Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 83, Primăria Chișinău, sala de ședințe Data: 20-07-2016 / 12.30

La acelasi subiect