CONSULTĂRI PUBLICE: „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului din bd. Dacia, 59”

13 iunie, 2017

Primăria municipiului Chişinău anunţă consultări publice a Proiectului „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului de pe șos. Muncești, 364″.

Consultările publice vor avea loc la data de 30 iunie, ora 13:00, în incinta Sălii de şedinţe a Preturii sectorului Botanica (str. Teilor, 10).

Autorul proiectlui: Institutul Municipal de Proiectări „CHIȘINĂUPROIECT”.

Beneficiar: S.R.L. „Valen-Construct”

La dezbatere sunt aşteptate să participe toate persoanele interesate.

Cei interesaţi se pot adresa şi în scris, Serviciului Arhitectură a Preturii sectorului Botanica sau în format electronic, la adresa de e-mail: pretura.botanica@pmc.md. Persoana de contact – Vlad Mereșevschi, tel: 0-22-77-16-14.

Participanţii la dezbatere care se înscriu la cuvânt îşi vor susţine punctele de vedere exclusiv pe marginea proiectului aflat pe ordinea de zi.

Durata limită de exprimare a punctelor de vedere este de 5 minute pentru fiecare participant.

Sursa: www.chisinau.mdimg (3)

Sala de şedinţe a Preturii sectorului Botanica (str. Teilor, 10) Data: 30-06-2017 / 13.00

La acelasi subiect