CONSULTĂRI PUBLICE: „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului de pe șos. Muncești, 364″

13 iunie, 2017

imgPrimăria municipiului Chişinău anunţă consultări publice a Proiectului „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului de pe șos. Muncești, 364″.

Consultările publice vor avea loc la data de 4 iulie, ora 10:00, în incinta Sălii de şedinţe a Preturii sectorului Botanica (str. Teilor, 10).

Autorul proiectlui: Institutul Municipal de Proiectări „CHIȘINĂUPROIECT”.

Beneficiar: S.A. ”U.B.C.”

La dezbatere sunt aşteptate să participe toate persoanele interesate.

Cei interesaţi se pot adresa şi în scris, Serviciului Arhitectură a Preturii sectorului Botanica sau în format electronic, la adresa de e-mail: pretura.botanica@pmc.md. Persoana de contact – Vlad Mereșevschi, tel: 0-22-77-16-14.

Participanţii la dezbatere care se înscriu la cuvânt îşi vor susţine punctele de vedere exclusiv pe marginea proiectului aflat pe ordinea de zi.

Durata limită de exprimare a punctelor de vedere este de 5 minute pentru fiecare participant.

Sursa: www.chisinau.md

Sala de şedinţe a Preturii sectorului Botanica (str. Teilor, 10) Data: 04-07-2017 / 10.00

La acelasi subiect