CONSULTĂRI PUBLICE: „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului cu numărul cadastral 0100506562 din str. Nicolae H. Costin, 48″

7 iunie, 2017

UPDATE:

Primăria municipiului Chişinău anunţă despre contramandarea consultărilor publice asupra Proiectului „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului cu numărul 0100506552 din str. Nicolae H. Costin, 48, programate pentru data de 29 iunie 2017.

Consultările publice asupra proiectului vizat urmează a fi stabilite la o dată ulterioară.

Primăria municipiului Chişinău anunţă consultări publice a Proiectului „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului cu numărul cadastral 0100506552 din str. Nicolae H. Costin, 48″.

Consultările publice vor avea loc la data de 29 iunie, ora 10:00, în incinta Sălii de şedinţe a Preturii sectorului Buiucani (str. M. Viteazul, 2).

Autorul proiectului: Î.M. „Ghiprostroimost-M”;

Beneficiarul proiectului: S.R.L. „Materimcons”;

La dezbatere sunt aşteptate să participe toate persoanele interesate.

Cei interesaţi se pot adresa şi în scris, Secţiei Arhitectură a Preturii sectorului Buiucani sau în format electronic, la adresa de e-mail: buiucani@pmc.md. Persoana de contact – Ion Popa, tel: 0-22-29-51-07.

Participanţii la dezbatere care se înscriu la cuvânt îşi vor susţine punctele de vedere exclusiv pe marginea proiectului aflat pe ordinea de zi.

Durata limită de exprimare a punctelor de vedere este de 5 minute pentru fiecare participant.

Sursa: chisinau.md

Sala de şedinţe a Preturii sectorului Buiucani (str. M. Viteazul, 2) Data: 29-06-2017 / 10.00

La acelasi subiect