Consultări publice: „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului cu nr. cadastral 0100516665 din str. E. Coca, 7”

16 mai, 2017

Primăria municipiului Chişinău anunţă organizarea repetată a consultărilor publice asupra Proiectului „Planul Urbanistic Zonal privind valorificarea terenului cu nr. cadastral 0100516665 din str. E. Coca, 7”.

Consultările publice vor avea loc la data de 30 mai, ora 10:00, în incinta Sălii de şedinţe a Preturii sectorului Buiucani (str. M. Viteazul, 2).

Autorul proiectlui: „MARHITRAV-ATM” SRL.

Beneficiar: R. Talmațki – persoană fizică.
La dezbatere sunt aşteptate să participe toate persoanele interesate.

Cei interesaţi se pot adresa şi în scris, Serviciului Arhitectură a Preturii sectorului Buiucani sau în format electronic, la adresa de e-mail: buiucani@pmc.md. Persoana de contact – Ion Popa, tel: 0-22-29-51-07.

Participanţii la dezbatere care se înscriu la cuvânt îşi vor susţine punctele de vedere exclusiv pe marginea proiectului aflat pe ordinea de zi.

Durata limită de exprimare a punctelor de vedere este de 5 minute pentru fiecare participant.

Sala de şedinţe a Preturii sectorului Buiucani (str. M. Viteazul, 2). Data: 30-05-2017 / 10.00

La acelasi subiect