Conferința Internațională „Specializarea Inteligentă”

29 septembrie, 2017

La Chișinău se va desfășura cea de-a X-a ediție a Conferinței Internaționale a întreprinderilor mici și mijlocii „Specializarea Inteligentă”: motorul creșterii economice în regiunile din Republica Moldova. Evenimentul va avea loc la 6 octombrie a.c., și face parte din seria activităților de promovare a mediului  antreprenorial din republică.

În cadrul conferinței va fi prezentat potențialul socio-economic al regiunilor țării, inclusiv al municipiului Chișinău și are scopul de a reorienta sectoarele prioritare ale economiei naționale către ramurile emergente și piețele internaționale.

Programul Conferinței întrunește 2 sesiuni de lucru unde vor abordate aspecte ce țin inovațiile necesare dezvoltării domeniilor prioritare cu potențial competitiv și de export. De asemenea, în partea finală a evenimentului vor fi decernate premii pentru câștigătorii concursurilor naționale: „Cel mai bun antreprenor din sectorul IMM” și IMM – model de responsabilitate socială”.

Sursa: chisinau.md

Sediul MIEPO (A. Mateevici 65, Chișinău) Data: 03-10-2017 / 8.30 - 15.00