Audierea publică pe climatul de afaceri și taxe locale;

16 mai, 2017

Institutul pentru Politici și Reforme Europene (IPRE) cu susținerea Fundației pentru o Societate Deschisă (FOSI), organizează în luna iunie a doua rundă de „Audieri publice pentru Chișinău”. Iată care este programul:

– 30 mai 2017, ora 10.00-12.00. Audierea publică pe climatul de afaceri și taxe locale;
– 7 iunie 2017, ora 17.30-19.00. Audierea publică pe infrastructură și transport public;
– 28 iunie 2017, ora 10.00-12.00. Audierea publică pe reforma administrației publice și servicii publice.

Audierile publice vor avea loc în sala de ședințe a Primăriei municipiului Chișinău, bul. Ştefan cel Mare şi Sfânt 83.

Reamintim că pe parcursul lunilor ianuarie-februarie curent, experții IPRE au colectat opinii de la cetățenii municipiului, iar problemele identificate vor fi puse în discuție în cadrul audierilor de mai sus. Totodată, după organizarea fiecărei audieri experții IPRE vor elabora câte o propunere de politică publică, care ulterior vor fi promovate și transmise Consiliului și Primăriei municipiului Chișinău. Pe parcursul acestui an IPRE urmează să organizeze încă 6 audieri publice.

Proiectul „Audieri publice pentru Chișinău” va fi implementat de IPRE pe parcursul perioadei ianuarie-septembrie 2017, în parteneriat cu PRIMĂRIA MEA și Privesc.eu, cu susținerea Fundației pentru o Societate Deschisă (FOSI). #pentruChisinau

Sala de ședințe a Primăriei municipiului Chișinău, bul. Ştefan cel Mare şi Sfânt 83 Data: 30-05-2017 / 10.00 - 12.00

La acelasi subiect