Audiere publică IPRE: reforma administrației publice și a serviciilor publice

13 martie, 2017

ipre aud pubInstitutul pentru Politici și Reforme Europene (IPRE) cu susținerea Fundației pentru o Societate Deschisă (FOSI), organizează prima audiere publică pe subiectul reformei administrației și serviciilor publice, în cadrul căreia se va discuta propunerea de lichidare a Direcţiei agricultură şi alimentaţie și Direcția socio-ecologică a municipiului Chișinău.

În cadrul audierii publice vor fi discutate și identificate problemele ce țin de reforma administrației și serviciilor publice ale municipiului Chișinău, precum și a comasării și lichidării mai multor direcții ale municipiului ce va reduce din cheltuielile exagerate din bugetul capitalei. După organizarea evenimentului experții IPRE vor elabora o propunere de politică publică, care ulterior va fi promovată și transmisă Consiliului și Primăriei municipiului Chișinău.

Doritorii de a participa la eveniment sunt așteptați vineri, 17 martie 2017, în sala de ședințe nr.15 a Primăriei municipiului Chișinău, bul. Ştefan cel Mare şi Sfânt 83, ora 10:00.

Vedeți în continuarea proiectul propunerii de politică publică:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [659.78 KB]

Evenimentele fac parte din proiectul „Audieri publice pentru Chișinău”, care va fi implementat de IPRE pe parcursul perioadei ianuarie-septembrie 2017, în parteneriat cu PRIMĂRIAMEA și Privesc.eu, cu susținerea Fundației pentru o Societate Deschisă (FOSI).

Sala de ședințe nr.15 a Primăriei Chișinău, bul. Ştefan cel Mare şi Sfânt 83 Data: 17-03-2017 / 10:00