Chestiuni suplimentare incluse pe ordinea de zi a şedinşei CMC din 5 februarie 2019:

– Lansarea unei rute de troleibuz către or. Ialoveni (nr.7)

– Aprobarea PUZ pentru valorificarea terenului cu nr. cadastral 0100515519 din str. Vasile Lupu 28: construcţia unui bloc locativ cu apartamente de serviciu pentru ofiţerii din cadrul Serviciului de Protecţie şi Pază a Republicii Moldova (nr.8)

– Edificarea bustului „VESPASIAN ERBICEANU” pe str. Teilor 4

– Arenda lotului de pământ din bd. Grigore Vieru 15 Cooperativei de Construcție a garajelor nr. 162

– Reperfectarea relațiilor de folosință a lotului de pământ din bd. Decebal,. 93, Bisericii Ortodoxe cu Hramul ”Tuturor Sfinților Romani”

– Modificări în decizia Consiliului municipal Chișinău nr.6/48-21 din 24.02.2004 ”Cu privire la darea în arendă a unui lot de pământ din str. Sfatul Țării, 67/1 S.A. ”RENET”

– Reperfectarea relaţiilor de arendă a terenului din str. Calea Moşilor 40 cu SRL „MADECO-PRIM”

– Modificări în configurația lotului de pământ cu numărul cadastral 0100210479 din Drumul Viilor 3

– Modificări în hotarele terenului cu numărul cadastral 0100413294, aferent imobilului proprietate privată al Societăţii cu răspundere limitată „NICOLUX-CONSTRUCT” din Calea Orheiului 90

– Atribuirea în proprietate privată comună a terenului din str. Vasile Alecsandri 26

– Notă informativă de la Direcţia locativ-comunală despre construcţia mansardelor la blocul de pe Calea Iesilor 49B.

– Modificare Regulamentului de desfăşurare a activităţii de comerţ (nr. 10)

– Amplasarea unui teren de sport la liceul Bogdan Petriceicu Hașdeu (nr.11)

– Formarea scuarului Hacikar la intersectia străzilor Bucureşti şi Armeneasca (nr.12)

– Anularea contractului de arendă asupra unui teren din parcul Râşcani ”(nr.27)