Soluțiile candidaților pentru șapte probleme prioritare ale chișinăuienilor Image
13 mai 2018

Soluțiile candidaților pentru șapte probleme prioritare ale chișinăuienilor

Alegerile Primarului General al municipiului Chișinău sunt o bună oportunitate de a cere candidaților soluționarea problemelor pe care le considerăm prioritare în oraș.  PRIMĂRIAMEA s-a adresat tuturor candidaților la funcția de primar al capitalei, pentru a afla ce soluții propun aceștia la șapte probleme prioritare ale chișinăuienilor. Vezi care sunt răspunsurile lor, pentru ca pe 20 mai să votezi informat!

În 2017, 1665 de chișinăuieni ne-au spus că acestea sunt problemele prioritare în Chișinău:

1. Calitatea proastă a drumurilor/trotuarelor
  2. Gunoiul
  3. Aspectul inestetic al orașului
  4. Construcțiile neautorizate
  5. Transportul public
  6. Starea subteranelor
  7. Lipsa parcărilor

Pentru a afla care sunt soluțiile candidaților la aceste probleme, ne-am adresat celor înscriși în cursa electorală. Răspunsurile lor le găsești în această broșură.

Publicație editată de PrimăriaMEA, cu sprijinul Asociației Promo-LEX, grație suportului poporului american, oferit prin intermediul Agenției Statelor Unite pentru Dezvoltare Internațională (USAID). Opiniile exprimate în această publicație aparțin autorului/autorilor și nu reflectă neapărat poziția Asociației Promo-LEX, USAID sau a Guvernului SUA.”