Ședința primăriei din 11 martie 2019

10 March, 2019

Luni, 11 martie 2019, ora 8:30, în Sala Rotundă, va avea loc ședința Primăriei Chişinău.

Ordinea de zi a şedinţei:

1. Prezentarea Raportului privind organizarea și desfășurarea campaniei municipale „Curățenia generală de primăvară”

Raportori: Ion Burdiumov, șef al Direcției generale locativ-comunale și amenajare

Serghei Carp, șef al Î.M. „Asociația de gospodărire a spațiilor verzi”

Marcel Zastînceanu, director al Î.M. Regia „EXDRUPO”

2. Prezentarea informaţiei privind situaţia copiilor aflaţi în situaţii de risc

Raportor: Lucia Caciuc, șef interimar al Direcţiei municipale pentru protecţia drepturilor copilului

3. Situaţia epidemiologică din municipiul Chişinău

Raportor: Carolina Olaru, Șef interimar al Direcţiei generale asistenţă socială şi sănătate

4. Menţinerea ordinii publice

Raportor: Silviu Muşuc, șef adjunct al Direcţiei de poliţie a municipiului Chişinău

5. Diverse

PRIMĂRIAMEA va monitoriza ședința în timp real  și va comunica principalele aspecte discutate de către executiv. Comentariile vor fi plasate pe pagina de Facebook a platformei.

Sursa: chisinau.md

Sala rotundă a Primăriei municipiului Chișinău Data: 11-03-2019 / 08.30