Ședința primăriei din 10 iunie 2019

8 June, 2019

Luni, 10 iunie 2019, ora 08:30, va avea loc şedinţa operativă a serviciilor municipale, în Sala Rotundă a Primăriei Chişinău.

Ordinea de zi a şedinţei:

1. Prezentarea Raportului privind desfășurarea examenelor naționale de absolvire a gimnaziilor și cele de bacalaureat, sesiunea 2019.

Raportor: Rodica Guțu, șef al Direcției generale educație, cultură, tineret și sport

2. Prezentarea Raportului privind lucrările de excavare efectuate de către S.A. „Apă-Canal Chișinău” și S.A. „Termoelectrica”.

Raportori: Anatolie Lichii, director tehnic al S.A. „Apă-Canal Chișinău”

Veaceslav Eni, director al S.A. „Termoelectrica”

3. Prezentarea informației privind situația copiilor aflați în situații de risc din municipiul Chișinău.

Raportor: Lucia Caciuc, șef interimar al Direcţiei municipale pentru protecţia drepturilor copilului

4. Situaţia epidemiologică din municipiul Chişinău

Raportor: Carolina Olaru, șef interimar al Direcţiei generale asistenţă socială şi sănătate

5. Diverse

PRIMĂRIAMEA va monitoriza ședința în timp real  și va comunica principalele aspecte discutate de către executiv. Comentariile vor fi plasate pe pagina de Facebook a platformei.

Sursa: chisinau.md

Sala Rotundă a Primăriei municipiului Chișinău Data: 10-06-2019 / 08.30